Foto-06

Život nám chystá spoustu zkoušek. Některé jsou lehčí, některé těžší a některé nám dokážou obrátit život vzhůru nohama. Věřte, že nejste žádnou výjimkou a jak se říká, "Co Vás nezabije, to Vás posílí". Dlouhou dobu jsem nechápala, jak někdo takovou hloupost může napsat. Ale teprve až se dostanete do opravdu kritické životní situace, ukáže se, že máte opravdu možnost volby. Buď Vás to "zabije", můžete si špatnou zkušenost v sobě zafixovat a litovat se, nebo Vás to "posílí", jelikož ve chvíli kdy to zvládnete, budete na sebe hrdí a ostatní menší problémy pro Vás nebudou až tak důležité, protože budete vědět, že v sobě máte dost síly zvládnout horší věci.

Koučink je v těchto chvílích významným pomocníkem. Díky němu v sobě dokážete najít potřebnou sílu a vědomě si srovnat, co je pro Vás důležité, a jak pokračovat dál, aniž byste se ztratili ve svých nesnázích.

Můj život i studium, vždy směřovaly k práci s lidmi a to jak pro stránce psychické, tak po stránce fyzické. Vše jde spolu ruku v ruce. Stala jsem se sice bakalářem na ekonomické fakultě, bližší mi však bylo studium na Agrobiologické fakultě, kde jsem se vydala jiným směrem a zabývala výživou a aditivy v potravinách a tři roky studia na Všeobecném lékařství UK.

Největším učitelem je však pro mě můj vlastní život. Jedním z důvodů, proč poskytujeme konzultace a poradenství pro rodiny dětí s autismem, je fakt, že moje dcera má středně funkční dětský autismus. Není to lehké, ale neznamená to, že tím končí život. Naopak, o to větší smysl může Váš život mít. I toto bylo jedním z důvodů, který mě vedl k tomu stát se Akreditovaným profesionálním koučem a pomáhat lidem naplňovat jejich cíle a žít spokojené životy.